Пт, 14.12.2018, 22:27
Форма входу
ЛАСКАВО ПРОСИМО!
Категорії разділу
Наши мероприятия [97]
Народні свята
Народний календар
Сайт працює з 2014

Главная » Статьи » Наши мероприятия

Місячне затемнення 27 липня 2018 року

 

Маріуполь під «соромливим» Місяцем

Романтики є скрізь. Місто Маріуполь не виняток. І романтиків у нас багато! У цьому ми переконалися під час рідкісного астрономічного явища.

Повне центральне затемнення Місяця 27 липня 2018 року збігся з великим протистоянням планети Марс. Причому знаходилися вони в одному сузір'ї Козерога разом. Хлопці з астрономічного гуртка нашого Центру, спільно з астрономічним клубом «Кассіні» не могли пропустити таку подію і для всіх романтиків нашого міста влаштували вечір астрономічних вражень. На площі Свободи ми встановили чотири прекрасних телескопа.

Три з яких були системами «Ньютон» і один «Шмідт - Кассегрен».

Жителі міста могли подивитися в об'єктиви телескопів на Місяць і Марс, який підійшов до Землі на мінімальну відстань. Добре було видно полярна шапка планети. Але основною подією було затемнення Місяця і воно не «підвело». Земна півтінь торкнулася повного місячного диска в 21:26.

Злегка потемнів лівий нижній край Місяця. Народ оживився, і у телескопів почали вибудовувати чотири черги. Романтики виявилися різного віку і стану.

І люди похилого віку і молодь з дітьми і навіть кілька бродячих, але чіпованих, псів (а як же без псів!) прийшли взяти участь у спостереженнях. Поступово Місяць стал набувати дещо зловісний вигляд: неприродно темна ліва половина стала червоніти. Посипалися питання з причин явища і наші гуртківці дохідливо пояснювали допитливим природу цього явища (Соромливий Місяць!).

Під почервонілим Місяцем сяяв такий же червоний Марс, в протистоянні. Але червоний не від затемнення, а від кольору своїх пісків. Такий збіг трапляється один раз в 25000 років! На жаль, пилова буря на Марсі приховала майже всі деталі на диску планети. Залишилися лише полярні білі шапки.

Але ось Місяць увійшов в конус земної тіні повністю і покрився коричнево-червоним кольором.

Навколо нього засвітилися слабкі зірки Козерога. Діти задавали багато питань про Місяц, про Марс, про Сонце, про космос взагалі. Телескопи нагрілися від роботи і злегка, від своєї популярності, світилися в темряві під світлом червоного Місяця. Перша година ночі! Місяць ще в конусі земної тіні.

Народ почав розходитися. Але ми подовжували спостерігати.

А на одному з телескопів (с самого початку затемнення) ми ще проводили безперервну фотозйомку затемнення, щоб потім зробити фільмографію такого рідкого явища.

Все! Завершилося!

До наступного подібного затемнення, десь у 27018 році (через 25 тис.років!).

Категория: Наши мероприятия | Добавил: МЦНТТУМ (03.08.2018)
Просмотров: 50 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Статистика з 2014р

З 08.2014 року
наш сайт відвідало:

А в віконці знизу відображується, хто зараз дивиться сторінки нашого сайту
разом з Вами ;))

ЗАРАЗ на сайті:

ДЯКУЄМ ВАМ!!!

Колектив Центру ДЯКУЄ
за надану підтримку:

"Приватбанк"
Телекомутаційний оператор "TRINITI"
Кинотеатр
"Мультиплекс"

Тут може бути посилання на сайт і Вашої установи ;))

Погода в Маріуполе
Прогноз погоди
График элементов погоды T, Td, R г. Мариуполь прогноз на 126 ч.
Календарь